Ciekawe inspiracje

Jak zamontować hamak

Tak więc, zakupiłeś długo oczekiwany hamak i jesteś gotowy, aby zacząć go używać, ale pojawia się pytanie: jak mocno i bezpiecznie przymocować hamak?

Hamak można zamocować na wiele sposobów, jednak my polecimy metody sprawdzone przez nas na przestrzeni lat.

Zawieszenie hamaka między drzewami 🌳

Jeśli chcesz zawiesić swój hamak między drzewami, polecamy Ci użyć naszego zestawu: trzymetrowych linek przedłużających z karabińczykami i zawiązać go np. w sposób pokazany na zdjęciu:

Polipropylenowa linka przedłużająca wytrzyma bardzo duże obciążenia i ułatwi regulację wysokości zawieszenia hamaka. W zestawie są również 2 karabińczyki o wymiarach 100 × 10 mm.

Zawieszenie hamaka na stelażu

Jeśli masz stelaż do hamaka i potrzebujesz zamocować na nim hamak – oferujemy Ci bardzo mocne, metalowe i ocynkowane łańcuchy przedłużające do zawieszenia hamaka. Wytrzymują ciężar do 230 kg i mają 40 cm długości. Przy okazji w zestawie znajdują się również karabińczyki w rozmiarze 80 x 8 mm. Ponadto, dzięki karabińczykom, można łatwo regulować wysokość zawieszenia hamaka.
Jak to wygląda – pokazujemy na zdjęciach poniżej, dodatkowo prezentujemy filmik z zawieszania hamaka:

łańcuchy do zawieszenia hamaka

Na stelażu możesz również zawiesić hamak za pomocą linek polipropylenowych. Wiązanie linek możesz wykonać na wiele różnych sposobów, tutaj przedstawiamy jeden z nich.

W łatwy sposób wyregulujesz wysokość zawieszenia hamaka. Dodatkowo linki przedłużające w przeciwieństwie do łańcuchów nie hałasują w czasie bujania.

Inny sposób

Zawieszenie hamaka za pomocą uchwytów

Uchwyt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu możesz go zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, unikając korozji. Podstawa uchwytu wykonana jest z blachy o grubości 3 mm, a średnica podstawy wynosi 87 mm. Zastosowanie ucha o średnicy 9 mm zapewnia najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa. Nośność do 160 kg.

Możliwa jest łatwa regulacja wysokości zawieszenia, dzięki dołączonym karabińczykom.

Uchwyt jest dostępny w dwóch wersjach: z łańcuchem i linką. Ma zastosowanie nie tylko w hamakach. Dla posiadaczy wiszących krzeseł, czy to kokonu dla dziecka, fotela hamakowego, bocianiego gniazda, uchwyt montażowy z łańcuchem/linką jest idealny.

Hamak turystyczny

W filmie przedstawiamy jeden ze sposobów na przywiązanie hamaka turystycznego do drzewa
Odtwórz wideo

Dodaj komentarz