Ciekawe inspiracje

Kokon dla dzieci Milo w gabinetach specjalistów

kokon dla dzieci Milo

Od dłuższego czasu zauważamy, że kokon dla dzieci Milo jest często wybierany do wyposażenia gabinetów psychologów, terapeutów,  przedszkoli czy szkół.

Nie będziemy ukrywać: zainteresował nas ten temat i dowiedzieliśmy się czegoś pomocnego i ciekawego. Przeczytajcie do końca, chętnie się z Wami podzielimy kilkoma informacjami.

Nie jest więc nowością, że hamaki sprzyjają zdrowemu snu i poprawiają zdrowie pleców. Dzieje się tak za sprawą kołysania, które stymuluje nasz aparat przedsionkowy, a tym samym pomaga szybciej zasnąć, w porównaniu do standardowego łóżka.

A co z kokonami Milo?

Ten model jest bardzo często wykorzystywany w czasie terapii i spotkań w gabinetach psychologów i terapeutów w dowolnych miejscach: publicznej i prywatnej praktyce, w przedszkolu czy w szkole. Ich osobliwością jest to, że każde dziecko może zyskać poczucie bezpieczeństwa siedząc w kokonie, chowając się w nim. Dzięki temu jest w stanie wyrazić swoje uczucia i otworzyć się przed terapeutą. W końcu fotele wiszące zawsze są postrzegane jako miejsce, w którym dorośli mogą się zrelaksować, odpocząć i wiążą się z nimi pozytywne skojarzenia, a dzieci mają swój kącik, swoją przestrzeń, mogą się wyciszyć, bawić i mieć frajdę.

Podobnie jak zwykły hamak, kokon dla dzieci Milo poprawia zmysł równowagi i stymuluje aparat przedsionkowy.

Ponadto kokon Milo ma wiele zalet, które naprawdę poprawiają zdrowie psychiczne.

Na przykład, jeśli dziecko czuje się zestresowane i nie potrafi sobie z tym poradzić samodzielnie, może zanurzyć się w kokonie Milo i przez chwilę w nim kołysać. Lekkie kołysanie pomoże się zrelaksować, a w ciele obniży się ciśnienie krwi i tętno.

Jest to również dobra opcja dla dzieci, które cierpią na napady lęku i chcą uporać się z towarzyszącymi dolegliwościami. W tym celu mogą zanurzyć się w kokonie Milo i dodatkowo zaangażować się w dowolną aktywność, która pomoże zmniejszyć lęk na przykład strategię relaksacyjną – odliczanie, głębokie oddychanie, wizualizację.

Zdrowie psychiczne ma znaczący wpływ na naszą zdolność do nauki, pracy, myślenia i w ogóle – do życia. A szczególnie trudno jest, aby wszelkie czynniki stresowe wyeliminować tak by nie oddziaływały na dzieci. Najmłodsi dorastają i dopiero poznają swoje emocje i uczucia, a zatem często nie mogą samodzielnie uświadomić sobie, że potrzebują pomocy psychologa. 

Komunikacja z psychologiem często bywa dla dziecka stresująca, ponieważ trudno jest zaufać obcej osobie, nawet jeśli dziecko rozumie, że potrzebuje pomocy.

Kokony Milo są idealne, aby dziecko miało możliwość zrelaksowania się. Sprawiają, że poczuje się ono całkowicie bezpiecznie i otworzy się na słuchacza.

Ale, co najważniejsze, gabinet psychologa to nie jedyne miejsce, gdzie kokon dla dzieci Milo może być odpowiednią formą bezpiecznej i prywatnej przestrzeni. Umieść go w swoim domu, w pokoju dziecka. Jeśli Twoje dzieci spotkają się z jakimkolwiek stresem (a dzieci niestety zmagają się z nim) – będą miały miejsce, w którym będą mogły czuć się maksymalnie komfortowo.

Więcej możesz zobaczyć tutaj

Dodaj komentarz