Ciekawe inspiracje

Dlaczego należy zdejmować hamak, gdy nie jest używany

Hamak to zawsze najwygodniejsze miejsce do relaksu. Kiedy korzystasz z niego na podwórku, możesz cieszyć się promieniami słońca, świeżym powietrzem i przyjemnym materiałem, który zdaje się otula Cię swoimi ramionami

Brak wiedzy na temat tego, jak dbać o hamak, może zakłócić twój relaks. Leżałeś już dziś na hamaku i nie planujesz z niego dalej korzystać? Zdejmij go, złóż i odłóż w suche miejsce – a hamak posłuży Ci długie lata. 

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto to zrobić:

1. Słońce

Prawie wszystkie tkaniny blakną na słońcu, a materiał hamaka nie jest wyjątkiem. Przykładowo. hamak, który jest stale wystawiony na działanie promieni słonecznych, w końcu straci swój pierwotny kolor, wyblaknie. 

 

2. Pyłki drzew

Nawet jeśli hamak nie znajduje się bezpośrednio pod drzewami, pyłki mogą być przenoszone przez wiatr. Hamak może się zabrudzić, a materiał może inaczej pachnieć. Jest to szczególnie istotny punkt dla alergików. 

3. Ptaki

One również mogą stać się niezamierzonymi sprawcami uszkodzenia hamaka… Ptasie odchody prawdopodobnie pojawią się na hamaku, który na stałe znajduje się w ogrodzie.4. Owady.

Wydaje się, że nie ma potrzeby tego wyjaśniać. Z czasem na materiale hamaka mogą pojawić się plamy trudne do usunięcia. 

5. Wiatr

Prawdopodobnie jeden z niebezpieczniejszych wrogów hamaka. Nie rozwieszaj hamaka podczas silnego wiatru, najlepszym rozwiązaniem będzie schowanie hamaka w taką pogodę.
Wiatr może spowodować, że hamak zachowa się jak żagiel – cała konstrukcja może się przewrócić. Jest to szczególnie ważne podczas silnego wiatru. Dodatkowo może wystąpić pogorszenie jakości materiału i wyglądu. W końcu hamak wykonany z tkaniny, który jest mocno zniszczony przez wiatr nie będzie służył tak dobrze, jak wcześniej.

Tak wygląda hamak uszkodzony przez słońce i wiatr:

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne. Niedawno pisaliśmy o tym, jak i gdzie schować hamak, aby służył przez wiele lat
Życzymy przyjemnych chwil w hamaku!

Dodaj komentarz