Ciekawe inspiracje

Jak dbać o hamak?

jak dbać o hamak

 

Jeśli chcesz, aby Twój hamak służył Ci przez długi czas, zachęcamy do prawidłowej pielęgnacji. A jak to zrobić, zaraz wyjaśnimy jak dbać o hamak – spójrz niżej 👇

Czy hamak można prać w pralce?

Tak, hamaki materiałowe można prać. Zalecamy program do delikatnych tkanin, temperaturę 30° C i delikatne środki piorące.

Nie należy używać środków wybielających lub agresywnych wobec tkanin, aby nie uszkodzić materiału hamaka.

 

Pamiętaj!

Przed praniem klasycznych hamaków konieczne jest związanie linek nośnych, aby uchronić je przed uszkodzeniem i splątaniem.

1. Złącz ze sobą dwa końce hamaka

2. Połóż złączone końce na równej powierzchni

3. Zwiąż linki nośne za pomocą sznurka

4. Gotowe! Teraz możesz bezpiecznie wyprać hamak

Mycie ręczne hamaka

Kolejnym sposobem na odświeżenie tkaniny hamaka jest delikatne przecieranie materiału przy użyciu, delikatnego środku do czyszczenia, gąbki lub miękkiej szczotki.

Hamak z poprzeczkami również można prać!

W tym filmie pokazujemy, jak rozdzielić i połączyć materiał hamaka z drewnianą poprzeczką
Odtwórz wideo
łańcuchy do zawieszenia hamaka

 

Pamiętaj!

Przed praniem należy usunąć wszystkie akcesoria do montażu – karabińczyki, łańcuchy, linki przedłużające itp. Pamiętaj, że konieczne jest pranie w jak najniższych temperaturach i przy użyciu łagodnych środków piorących.

Jak wysuszyć hamak?

Przed złożeniem hamaka upewnij się, że jest on całkowicie suchy i nie posiada żadnych mokrych miejsc.

Hamak można suszyć zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Najlepiej wykorzystać do tego słoneczną i lekko wietrzną pogodę. Powieś hamak w nasłonecznionym miejscu, a wiejący wiatr błyskawicznie go wysuszy.

Na zewnątrz hamak najlepiej powiesić w miejscu gdzie rozwieszasz pranie, zabezpieczając go klamerkami. Jeśli suszysz hamak w domu – możesz położyć rozłożony hamak na stole – zapewni to równomierne suszenie i zachowanie kształtu hamaka.

Nie zalecamy używania suszarki do ubrań podczas suszenia hamaka, aby nie zdeformować jego kształtu i nie uszkodzić materiału.

Jak przechowywać hamak?

Zalecamy by hamak był rozłożony tylko wtedy gdy jest używany. Najlepszym rozwiązaniem jest po użyciu przechowywać hamak w suchym i zacienionym miejscu. Dzięki temu zachowa swoje właściwości, intensywne kolory i nie będzie blaknąć na słońcu.

➜ samo zawieszenie hamaka zajmuje kilkanaście sekund. Dlatego gdy planujemy korzystać z hamaka, zabieramy go ze sobą, rozwieszamy i korzystamy

 na koniec, kiedy nie planujemy już dłużej używać hamaka, zdejmujemy go ze stelaża, składamy/zwijamy i chowamy do suchego i zacienionego miejsca

Jak przechowywać stelaż?

Na okres zimowy stelaż może pozostać na zewnątrz. Można go również przenieść w dowolne bezpieczne miejsce pod dachem, dzięki czemu nie trzeba ponownie składać i rozkładać konstrukcji na lato i pozostawić ją tam aż do zmiany pory roku. Pamiętaj by przechylić całą konstrukcję i wylać ewentualną skroploną wodę z profili.

Można również zdemontować stelaż i umieścić go w suchym pomieszczeniu. Do przechowywania można użyć kartonu, w którym stelaż został dostarczony. W takim przypadku możesz mieć pewność, że stelaż będzie Ci służył przez długi czas.

Life hack! Jeśli masz dużo wolnego miejsca w domu i chcesz urozmaicić wnętrze – przenieś do domu stelaż z hamakiem i ciesz się wypoczynkiem na hamaku przez cały rok.

Dodaj komentarz